مسجد جامع آل یاسین (ع)

مسجد جامع آل یاسین (ع)

مسجد جامع آل یاسین (ع)

پیش فرض شب قدر در كلام شهيد بهشتی

اندازه فونت :
2016/07/18

اَعوذُ بِاللهِ مِن الشّیطانِ ا لرَجیم،
بِسم اللهِ الرحمنِ الرحیم.
اَلحَمدُللهِ رَبِّ العالمین وَالصَلوة والسلام عَلی جَمیعِ الانبیاءِوالمُرسَلین، سیّما عبده وَ رَسولِه النبی الامین، مولانا احمد و نَبینا ابوالقاسممحمّد؛ و علی آله و اصجابِه و عَلی الائمه الطاهرین، والسَلام عَلینا و عَلیعِبادِالله الصالحین.

بسم الله الرحمن الرحیم. انّا انزلناه فی لیلهِ القدرِ. وَما ادریکَ ما لیلهُالقدرِ. لیلهُ القدرِ خَیرٌ مِنْ الفِ شَهرٍ، تَنَزَّلُ الملآئکهُ والروحُ فیهابِاذنِ رَبِّهِمْ مِنْ کُلِ امرٍ، سلامٌ هِیَ حَتَّی مَطلَعِ الفجرِ.

خوشوقتم که در این شب مقدس از ماه مبارک رمضان با خواهران و برادران مسلمان برایعبادت و بندگی خدا گردهم جمع آمده‌ایم .

فرصتی است که بتوانیم یکی از مسایل اسلامیرا در حدود گنجایش یک جلسه بررسی کنیم .

امیدوارم همیشه محافل مذهبی و دینی و معنویما از نظر کمیت و کیفیت رو به رشد باشد .

امیدوارم خدا به من و شما و به همه توفیقیبدهد که بتوانیم از فرصتها بهتر و بیشتر ، با نیتی خالص ، و با طرح و برنامه‌ای موردرضا و قبول خدا، استفاده کنیم .

این کارشناس که توضیحاتش بیش از هر چیزی نشان دهنده میزان تسلطش بر موضوع بود، به تکیه ها هم اشاره کرد و گفت : گاهی هم در خیابان می بینیم اصلا هیئتی در کار نیست بلکه یک تکیه ای موقتا در مراسم عزاداری برپا می شود و ایستگاه صلواتی راه اندازی کرده و نذوراتی بین مردم تقسیم می کند که قبلا سازمان تبلیغات به این تکیه ها هم مجوز «تکیه» اعطا می کرد که به دلیل کلان شهر شدن تهران و لزوم داشتن آدرس دقیق برای هیئت های مذهبی عملا دیگر مجوز به تکیه های موقتی ارائه نمی شود.

سوال خود را مطرح کنید :